fbpx Skip to main content

Sesja ślubna może być wspaniałym przeżyciem jeśli wybierzecie dla siebie odpowiednią formę. W momencie gdy z setek różnych ofert wybraliście już swojego fotografa ślubnego, pojawia się przed Wami kolejny ważny wybór dotyczący indywidualnej usługi – czyli tzw. Pakietów. Jeśli przeglądaliście już strony internetowe usługodawców z tej branży to zapewne chociaż raz mogliście się natknąć na dość popularne nazewnictwo pakietów cenowych, które podświadomie wpływają na Waszą decyzję, bo przecież pakiet złoty czy platynowy brzmi o wiele lepiej niż brązowy czy srebrny. Natomiast sama nazwa jest tu najmniej znacząca.

Wybierając konkretną ofertę ślubną powinniście przede wszystkim najpierw zadać sobie pytanie, na czym Wam zależy, jakie pamiątki chcecie zachować z tego wyjątkowego dnia oraz jaki macie budżet. Prawdopodobnie osoby z nieograniczonym budżetem nawet nie będą czytać tego wpisu, ale jeśli należycie do tej grupy osób, które chciałyby lub muszą zaplanować swoje weselne wydatki to myślę, że chociaż w kwestii fotografa ślubnego coś już się Wam wyklaruje.

Sesja poślubna! Zatrzymam się teraz przy tym elemencie zmiennym w ofertach fotografów. Jak wygląda sesja w dniu ślubu w porównaniu do pleneru umówionego w innym terminie. Czytajcie uważnie, bo tutaj nie mówię tylko o kosztach związanych z oprawą foto!

Mini sesja w dniu ślubu!

Zalet takiej sesji zdjęciowej jest całkiem dużo, ale pojawiają się niestety również wady lub też sytuacje wyjątkowe, które uniemożliwiają wykonanie takiej sesji. Na co wpływu nie ma ani fotograf ani Państwo Młodzi. Dużym plusem jest fakt, że w jednym dniu wykonujecie reportaż oraz kilka pięknych zdjęć „plenerowych” idealnie nadających się do ramki czy na fotoobraz. Kolejną zaletą jest fakt, że w dniu ślubu poziom hormonów szczęścia jest tak duży i aktualny, że te zdjęcia są często bardzo wyjątkowe. Wiadomo nie ryzykujecie również odwlekaniem sesji, co może wiązać się ze zmianą figury i problemem z dopasowaniem potem garnituru czy sukni ślubnej. W dniu ślubu Pani Młoda jest też profesjonalnie pomalowana oraz uczesana w niepowtarzalny sposób.

Niestety są też wady. Wyobraźcie sobie, że umawiacie się z fotografem na sesję podczas wesela, wkomponowaną w Wasz harmonogram ślubny, najlepiej w godzinach przy zachodzie Słońca, ale niestety pojawiają się różne wcześniej nieprzewidziane przeciwności. Goście zazwyczaj nie są informowani o tym, że Para Młoda zniknie na 30min, dlatego też nie będą mieli skrupułów żeby Was zaciągnąć do tańca, do rozmów po latach czy sami zorganizowali Wam w tym czasie jakieś niespodzianki. Czasami też zdarza się, że niektórzy zbyt emocjonalnie podchodzą do ślubu i stres już po pierwszym tańcu odpuszcza, a wtedy organizm wyrzuca z siebie oznaki stresu, z którym walczyliście wcześniej. Pojawiają się bóle brzucha, głowy, duszności, itd. Nikt w takim stanie nie powinien zmuszać się do udziału w sesji, bo efekt może być mało zadowalający. Oczywiście sami najlepiej znacie siebie i wiecie czy istnieje u Was takie ryzyko. Kolejnym minusem jest fakt, że zdjęcia będziecie musieli wykonać w miejscu zastanym. Zazwyczaj sale weselne mają swoje ogródki i ciekawe wnętrza, a jak macie jeszcze kreatywnego fotografa to nie powinien być problem, natomiast pamiętajcie, że może być różnie – np. remont w ogródku przy Sali. Jeśli też wstydzicie się pozować do zdjęć na oczach innych osób, a szczególnie rodziny i znajomych, to może być dla Was mało komfortowe rozwiązanie.

Sesja plenerowa w innym dniu!

Zdecydowanie bezpieczniejsza forma organizacyjnie, natomiast ta forma sesji ślubnej wiąże się często z dodatkowymi kosztami. Wiadomo, że do zdjęć każda kobieta szykuje się indywidualnie, ale jeśli  Panna Młoda nie chce przed obiektywem stanąć w swojej naturalnej odsłonie lub nie czuje się na siłach wykonać makijażu do sesji samodzielnie, ponownie musi oddać się w ręce profesjonalnej wizażystki. Podobnie jest w przypadku fryzury. Jak wcześniej wspominałam o strojach i upływającym czasie od dnia ślubu, warto pamiętać, że jeśli zajdzie potrzeba będzie trzeba skorzystać z usług krawcowej. Jeśli zastanawiacie się nad lokalizacją idealną na Waszą sesję poślubną to też zapewne będziecie musieli liczyć się z kosztami w przypadku dojazdu na Wasz wymarzony plener, a czasami nawet z opłatą za wejście jak w przypadku sesji na wszelkich obiektach typu Zamki czy Palmiarnie, itp.

Jednakże ta sesja jest również czymś niesamowitym. Dlaczego? Wróciliście po ślubie i weselu do rzeczywistości, do normalności i codziennych obowiązków, aż tu nagle ponownie wskakujecie w te piękne stroje i dajecie sobie możliwość przypomnienia sobie tego jedynego dnia w Waszym życiu. Podczas takiej sesji możecie sobie dać znowu możliwość zbliżenia się do siebie, nie tak jak na zwykłym spacerze, bo nawet towarzystwo fotografa sprawia, że czujecie się wyjątkowo. Na pewno też unikniecie wtedy pośpieszania ze strony gości czy Dj-a oraz różnych innych rozpraszaczy. Możecie poświęcić na sesję więcej czasu i skupić się głównie na emocjach między Wami oraz tym jak dobrze wyglądać na zdjęciach. Podczas takiego spotkania otrzymujecie trochę wskazówek dotyczących Waszego pozowania, nad którymi również macie czas popracować w trakcie sesji. Jest to zdecydowanie bardzo dobrze wykorzystany czas i fundusze, ale ostateczna decyzja jaką sesję wybierzecie dla siebie należy jak zawsze do Was!

Zostaw odpowiedź