fbpx Skip to main content
Przepiękne zdjęcia z sesji świątecznej są wspaniałą pamiątką lub cudownym dodatkiem do prezentu dla bliskich. Wiele osób co roku decyduje się na profesjonalną sesję zdjęciową u fotografa, żeby zatrzymać każdą chwilę w postaci cudnych zdjęć.
Jeśli pierwszy raz wybieracie się na rodzinną sesję świąteczną i chcecie by wspólnie spędzony czas podczas zdjęć był świetną zabawą i formą atrakcji, pamiętajcie o tym, żeby wcześniej odpowiednio się przygotować do sesji. Jak to zrobić?
Stylizacja
Zapytaj swojego fotografa w jakim stylu i kolorystyce będzie jego tegoroczna scenka świąteczna. Pamiętaj na przyszłość, że większość fotografów co roku zmienia swoje stylizacje. Mając wiedzę na temat aranżacji będziesz wiedzieć jakie stroje przygotować.
Jeśli tylko masz możliwość wybrać spójne stroje dla całej rodziny na sesję świąteczną, to zdecydowanie będziecie zadowoleni z efektu. Natomiast pamiętaj, że wcale nie musisz wydawać majątku na tiulowe sukienki, czy eleganckie garnitury. Świetnie też do zdjęć świątecznych sprawdzają się koszule w kratę, białe zwykłe t-shirty z jeansami, świąteczne sweterki. Jeśli wybierasz się na sesję z dziećmi warto mieć ze sobą chociaż 2 komplety stylizacji awaryjnie na przebranie.
Sesja świąteczna z dziećmi
Kiedy chcesz zabrać na sesję zdjęciową swoje małe elfy, pamiętaj o tym, że dzieci należy wcześniej przygotować odpowiednio do wieku. Przede wszystkim zaplanuj sesję w taki dzień, który nie będzie wymagał od Was przed sesją wykonywania zbyt wielu rzeczy, które mogłyby zmęczyć Waszą pociechę. Jeśli Twój mały elf potrzebuje drzemki w ciągu dnia dostosuj termin sesji odpowiednio do swojego dziecka. Niektóre dzieci są bardziej marudne przed drzemką, inne natomiast potrafią długo dochodzić do siebie po drzemce.
Zadbaj wcześniej o pełny brzuszek i zabierz ze sobą, awaryjnie ulubione przekąski swojej pociechy. Nie zapomnij również o nawadnianiu. Każdy człowiek mały i duży przy zbyt małej ilości spożywanych płynów na dobę ma prawo być bardziej niż zwykle zmęczony i rozdrażniony. Jeśli chcesz uniknąć zbędnych stresów związanych z zachowaniem maluszka, rozmawiaj wcześniej o tym jak wygląda sesja zdjęciowa i na czym polega, przyzwyczajaj do tego jak zachować się przed obiektywem, samemu robiąc dziecku zdjęcia w wolnej chwili. Tak naprawdę w warunkach domowych wystarczy Ci do tego zwykły telefon.
Zarażaj uśmiechem.
Pozując do zdjęć podczas sesji świątecznej najważniejszy jest uśmiech i Wasze emocje. Rodzice zawsze będą przykładem dla dzieci, dlatego pamiętaj o tym podczas wizyty u swojego fotografa. Daj się ponieść magicznej aurze i  spraw by to była najlepsza zabawa w życiu!
Jako fotograf staram się zawsze pomóc Wam poczuć ten wyjątkowy klimat przygotowując świąteczne melodie w tle, kusząc aromatycznymi zapachami świątecznymi i tworząc prawdziwie domową, magiczną atmosferę.

Zostaw odpowiedź